Myšlienka European Art

Ľubica Vlková

4/14/2017 7:45:38 AM

 

O PROJEKTE

 

 

 

Vo výtvarnom svete a v Galériách, sa nachádza veľa neopísateľne krásnych umeleckých diel od známych aj menej známych výtvarníkov.

Mnohé z týchto umeleckých skvostov, sa však ukrýva pred zrakom verejnosti, niekde v súkromných zbierkach ľudí, ateliéroch výtvarníkov, dlhodobých expozíciách vo verejných budovách, ...

Sú to hlavne výtvarné práce od menej známych, neprofesionálnych výtvarníkov, ktorých diela sa nedostanú na steny Galérií, ale túžia tvoriť a zverejňovať svoju tvorbu, túžia potešiť oko diváka, bažiaceho po umení. Túžia skúšať nové techniky, experimentovať a získavať spätnú väzbu od širokej verejnosti.

Výhodou European Art je individuálny prístup majiteľky tohto umeleckého projektu, ktorá celým projektom žije, umelecky tvorí a snaží sa umenie vštepiť do každého, kto si chce splniť svoje túžby a kreatívne sa rozvíjať.

Osobný prístup k výtvarníkom v umeleckej komunite, v našej Galérii, taktiež na výtvarných kurzoch je pridaná hodnota, ktorá je spojená s týmto projektom a je práve tým, čo vám môžeme ponúknuť u nás.

Sme milovníci umenia a často sme v kontakte s ďalšími - či už s autormi umeleckých diel, alebo ich obdivovateľmi. Z vlastných i sprostredkovaných skúseností tak vieme, aké problematické je pre umelcov dostať svoju tvorbu medzi ľudí a živiť sa ňou. A naopak, aká zbytočne zložitá býva cesta ľudí k umeniu.

Pomocou internetového portálu však vieme širokú verejnosť nielen o umelcoch informovať, ale priam im naservírovať umenie rovno pod nos.

Robíme pre vás cestu za umením jednoduchú a rýchlu, príjemnú a dostupnú. Skracujeme preto vzdialenosť medzi umelcom a kupcom jeho diela.

Dávame vám priestor zdieľať i objavovať umenie.

Vytvárame online priestor, ktorý je prístupný komukoľvek, kedykoľvek, odkiaľkoľvek a každý si na ňom nájde to svoje.

Tvoríme komunitu, ktorá pre vás bude zdrojom inšpirácie, motivácie, nových kontaktov a priateľstiev.

Začíname na Slovensku, rásť chceme do celej Európy.

European Art vám umožňuje jednoduchým FREE spôsobom prezentovať vlastnú tvorbu i nechávať sa unášať umením iných.

Aj s vašou pomocou chceme portál naďalej rozvíjať, budovať a pridávať vylepšenia. Tak, aby sme postupne boli jednoznačnou voľbou tých, ktorí chcú prostredníctvom internetu vyraziť na dobrodružnú cestu za krásami výtvarného umenia.

Byť výtvarníkom v dnešnom svete, nie je len tvoriť veľké množstvo umeleckej tvorby, ale vedieť sa prezentovať. Tu Vám ponúkame našu slobodnú cestu, s ktorou to bude zábava, nie otrava. 😊


Dostaňte svoje umenie bližšie k ľuďom. Vytvorte si profil rýchlo a jednoducho.Objavte nových umelcov, obdivujte ich diela a nájdite si v nich to svoje.
VYTVORIŤ PROFILPREZERAŤ UMELECKÉ DIELA


O NÁS

 

 

 

Tu v European Art sme sa našli, videli priestor, kde môžeme nájsť zmysel nášho snaženia a dať výtvarníkom a milovníkom umenia spoločné miesto, kde môžu ukázať celému svetu svoju tvorbu, alebo si nájsť v záplave výtvarných diel, to svoje, z ktorého budú mať zimomriavky šťastia, zakaždým, keď sa naň pozrú...

Pozdravujem vás priatelia! Moje meno je Ľubica Vlková a som tvorcom myšlienky European Art a spolu s manželom aj tohto umeleckého projektu.

S umením som spätá už od školských čias. Od kedy si pamätám, vždy ma fascinovalo umenie, umelci, ich originalita, kreativita, ich myšlienky v tvorbe.

Po základnej umeleckej škole nasledovala stredná umelecká škola a nakoniec Trnavská univerzita, Pedagogická fakulta s aprobáciou: biológia/výtvarné umenie.

Po pár rokoch v školstve, v roli pedagóga, som sa rozhodla, že moja cesta sa líši od mojich snov 😊 A tak ...

2007 - rodí sa myšlienka European Art ako webového priestoru na prezentáciu umelcov a ich diel. Hoci ešte nemá konkrétne obrysy, stáva sa centrálnym bodom našich budúcich cieľov.

2007 - 2016 - ,,chvíľa pauzy“, sústredenia sa na rodinu, vnímanie a nasávanie inšpirácií z každodennej reality 😊

2016 - otvárame v Nemšovej prvé Galerijné zariadenie European Art. V krátkom čase sa plní dielami známych aj menej známych umelcov.

Začíname práce na portáli EuropeanArt.eu. Čakajú nás dni a noci premýšľania, navrhovania, plánovania, (pár šedín naviac 😊)dizajnovania a programovania...

Po 7 mesiacoch intenzívneho nasadenia spúšťame prvú verziu webu a tešíme sa na prvé ohlasy.

Samozrejme, rozhodnutie o tom aký druh umenia kúpiť, bude vždy vo veľkej miere závislé na vašom vkuse v oblasti umenia a v oblasti vášho záujmu. Výber je veľmi veľký a môže to byť hocičo od zberateľských grafík umeleckej hodnoty po veľké inštalácie sochárskych diel a všetko medzi tým. Po vašom prieskume a po prijatí rozhodnutia o tom v akých oblastiach sa nachádza váš umelecký vkus sa môžete zamerať na vyhľadanie tej správnej investície pre vás, u nás.

Taktiež je veľké množstvo skvelých výtvarníkov, za to ,,veľká vďaka“ a tu u nás, sa môžete na nich priamo nakontaktovať, pýtať sa ich na veci, ktoré sa nikde inde nedozviete, nie bez osobného rozhovoru, osobnej konzultácie výtvarných prác, bez pohľadu do zákulisia ...

Po otvorení Galérie EUROPEAN ART house, ktorá s projektom úzko súvisí a tvorí taký centrálny bod, pre osobný kontakt s výtvarníkmi a tvorbu kurzov, sme boli prekvapení, ako moc ľudia vyhľadávajú priestor na relax, nielen tela, ale aj duše.

Vytvorili sme pre vás miesto, kde môžete relaxovať v príjemnom Galerijnom prostredí, len tak s dobrou kávičkou alebo na výtvarnom kurze pri poháriku vínka a dobrom koláčiku 😉

Veľmi nám záleží na vašich prianiach, spokojnosti a túžbach. Keď už robíme našu prácu snov, chceme ju robiť poriadne a zodpovedne.

Vždy nás napĺňa radosťou pocit, keď ľudia prídu do Galérie s pocitom, že nevedia čo ich u nás čaká a odchádzajú oddýchnutí a presvedčení, že sa k nám čo najskôr vrátia 😊

 

NÁŠ EUROPEAN ART TÍMNÁŠ EUROPEAN ART TÍM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ľubica Vlková
riaditeľka, dizajn, idea projektu a mama

Michal Vlk
IT špecialista, projektový manažér a správa systému a tato

Naše deti, ako nikdy nekončiaca dávka energie, naša múza, dávkovač pozitívnej, čistej energie a naši učitelia ...

Projekt European Art, by nikdy nemohol vzniknúť, bez pomoci mnohých ďalších nadšencov, priateľov, ktorým zo srdca ďakujeme a veríme, že spolu vytvoríme ešte mnoho projektov v oblasti umenia aj za jeho hranicami.

Sme malý tím, no s veľkými cieľmi a snami.

Áno, my vieme, že existuje veľa podobných projektov, umeleckých workshopov a ponuka je veľká, nielen na Slovensku. Ale to, čo chýba, veľkej väčšine z nich, je osobný a priateľský prístup k ľuďom, ktorý idú do neznáma a chcú si dopriať trochu viac ako je umelecké dielo.

Snažíme sa, aby ste boli spokojní od prvej chvíle, prvej správy, e-mailu, osobného stretnutia, až po príchod domov a dlho po ňom, lebo čím ďalej viac ľudí potrebuje aj wellness pre dušu, nie len pre telo. To sa vám snažíme dopriať, pri návšteve našej galérie, či pri kreatívnej tvorbe, na nami dôsledne a z vášňou realizovaných výtvarných kurzoch.

Rozvoj myšlienky nášho umeleckého projektu býva občas veľmi zábavný, priam niekedy až komický. Od počítača k domácim úlohám, realizácii kurzov, zašívaniu teplákov, inštalácii výstav, česania vláskov až po samotnú kreatívnu tvorbu ... Jednoducho milujeme našu prácu 😊

A presne to prajeme aj všetkým vám, robiť v živote s láskou a pozitívnou energiou to, čo vás napĺňa, teší a s radosťou očakávať, čo každý nový pracovný deň prinesie.

Niekedy to býva veľmi náročné, ale za ten pocit dobre odvedenej práce nám to stojí ...

Tvorba nových projektov, workshopov, kreatívne stretnutia, stretnutia s priateľmi výtvarníkmi, ktorých je vďaka tomuto projektu stále viac a viac, za čo sme nesmierne vďační.

Naša práca je aj naše hobby, naša vášeň, radosť, srdcová záležitosť a niečo čo nás napĺňa. Tešíme sa na každý nový pracovný deň, stretávanie sa s vami, s výtvarníkmi, maľbu v plenéri, či výtvarné kurzy, ktoré čím ďalej viac ľudí vyhľadáva. Zo zákazníkov sa stávajú naši priatelia a my cítime, že to čo robíme, robíme správne, od srdca.

Objavte nových umelcov, obdivujte ich diela, nasávajte energie, pocity, myšlienky autorov, zdroj inšpirácie a možno si v nich nájdete ten svoj, umelecký skvost.😊 

Ďakujeme, že ste mali chuť nás spoznať a prajeme Vám veľa šťastia!